Mehmet Ali Arslan

Home / Mehmet Ali Arslan

Mehmet Ali Arslan 1978 yılında Batman’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. 2013 yılında Artvin ili Borçka ilçesinde memuriyet hayatına başladı. Daha sonra 6 ay bu görevde kaldıktan sonra istifa edip gazetelerde köşe yazarlığına başladı.
2014 yılında mütercim yayın gurubunu kurdu. Daha sonra Türkiye’de bu alanlarda önemli adımlar katederek, SEBE YAYINLAR, ÇERİ YAYINLAR, YAFES YAYINLARI, PEMBE ÇATI YAYINLARI ve son olarakta ZAVİRA YAYINLARINI satın alarak MÜTERCİM YAYIN gurubu adı altında türkiyenin önemli 6 yayınevinin başına geçti.
Mehmet ALİ ARSLAN arapça, Türkçe, Kürtçe olmak üzere arap dili grameri, biyografi, kişisel gelişim, mantık ve daha bir çok konu da yayınlanmış 134 eseri bulunmaktadır.
Mehmet Ali Arslan, uçak motorları mühendisiliği, kamu yönetimi, uluslar arası halkla ilişkiler, ve islami ilimler fakültesi olmak üzere dört üniversiteden mezundur. Son olarak hukuk fakültesi son sınıfında okumakta ve avukatlık ünvanını’da inşallah yakın zamanda alacaktır.
Mehmet Ali Arslan aynı zamanda türkiye de 81 ilde ve 9 ülke’de faaliyet gösteren güçlü bir teşkilatın’da genel başkanlığını yürütmektedir.
Mehmet Ali arslan BATI AZERBAYCAN YURDA DÖNÜŞ BİRLİĞİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİ görevini yürütmekle beraber, Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti Uluslararası İlişkiler ve Türk Devletleri ilişkilerden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve DIŞİŞLERİ BAKANİ görevlerini yürütmektedir.